PHB-art
Petr H. Batěk
Petr H.Batěk
Divadlo

V červnu 2008 se Petr loučí s činoherním souborem Městského divadla v Mostě a od srpna téhož roku se stává členem souboru Západočeského divadla v Chebu. Kromě toho je zakladatelem divadelního souboru „Theatrum Circus Dominus“ a pouličního cirkusu „Berto“. V minulosti prošel například plzeňskými soubory Dialog a Okřídlený vůl (2x po sobě na festivalu v Hronově) a také souborem Divadla rozmanitostí.
Od května 2011 bude Petr hostovat také v Divadle na Vinohradech, uvidíte jej v inscenaci Vladimíra Morávka - Cyrano.

Výběr divadelních rolí

Západočeské divadlo v Chebu (od 2008):
Legenda o křídovém kruhu – soudce Ruben (Z.Bartoš), Romeo a Julie – Bratr Lorenzo (Z.Bartoš), Spiklenci – Mohér (F.Nuckolls), Kráska na scéně – Thomas Betterton (Z.Bartoš), Večer tříkrálový – Tobiáš Říhal (J.Šiktancová), Na Flámu - hokynář Zangler (Z.Bartoš), Každý má svou pravdu - Lamberto Laudisi (Z.Bartoš), Terasa - Maurice (F.Nuckolls), Pane, vy jste vdova - generál Otis (Z.Bartoš), Saturnin - Saturnin (P.Gejguš), Rodinný průvan - Filip (Julek Neumann), Mnoho povyku pro nic - Benedik (Filip Nuckolls)

divadelní role divadelní role
divadelní role divadelní role

Divadlo rozmanitostí & Městské divadlo v Mostě (2000-2008):
Jelizaveta Bam – Petr Nikolajevič (A.Dvořáková); Goldoniáda – Zeman Křeček (M.Schejbal), Aláddínova kouzelná lampa – Aláddín (A.Klepáč); Striptease – Muž č.1 (P.Chmela); Lucerna – mlynář Libor (Z.Srba); Poprask na laguně – Toffolo (M.Schejbal); Bouře – Stefano (V.Vencl); Šakalí léta – Peterka (R.Balaš); Pro nic za nic – Ignác Myšička (V.Vencl); Dalskabáty hříšná ves – Honza Mračno (Z.Srba); Ta jeho písnička česká – Karel Hašler (V.Novák); Svatba a jiné katastrofy – Dmitrij Stěpanovič Mozgovoj (V.Vencl); Otcové se rodí ve skříních – Remigio Caronia (M.Schejbal); Mandragora – Ligur (P.Chmela); Falkenštejn – Sezima z Krašova (V.Vencl); Komedie o hvězdě – Josef (J.Kraus); Zkrocení zlé ženy – Hortensio (Z.Srba); Oklamaní neboli Předvečer tříkrálový - Křáp (M.Schejbal); Ondina – rytíř Hans (Z.Srba)… a další.

divadelní role divadelní role
divadelní role divadelní role
divadelní role divadelní role

Na velké scéně Městského divadla v Mostě můžete od 28. září 2007 shlédnout dramatický příběh o rusalce „ONDINA“ (Jean Giradoux) v režii Zbyňka Srby. Petr se vám představí v roli rytíře Hanse a v titulní roli rusalky Ondiny uvidíte Karolínu Liškovou.

divadelní role divadelní role

Pouliční divadlo

Vedle klasického divadla se Petr Batěk věnuje také divadlu pouličnímu, které připravuje zejména pro agenturu MODUA. Kromě herecké práce se na těchto netradičních projektech podílí také jako autor textů a režisér. Jedná se zejména o přípravu nejrůznějších městských slavností šitých na míru, rituály v keltském duchu, Vánoční a Velikonoční trhy nebo například populární projekt „Živé obrazy“, který má za sebou již čtyři úspěšné ročníky…

divadelní role divadelní role
divadelní role divadelní role

Snímky dobových Vánočních trhů z roku 2007 vytvořil fotograf Karel Horáček a najdete je zde. Jedná se o dvě autorská divadelní představení „Pastýřská komedie“ v úpravě a režii Jiřího Krause a jeden z Petrových počinů „Vánoční zpívání“.

Cirkus BERTO

Představení cirkusu Berto je celé tak trochu naruby. Tři klauni - Alberto, Huberto a principál Englberto zachraňují produkci vlastními čísly. Ovšem klauni jsou už od přírody popletové a „berto neberto“ ani v Beru tomu není jinak! Hrají: Kamila Komorousová, Petr Čulík a Petr H.Batěk; Produkce: agentura Modua.

Cirkus BERTO Cirkus BERTO

Pohádky

Do magického světa pohádek Petr pronikl zejména v mosteckém Divadle rozmanitostí, kde prožil více než tři „rozmanité“ sezóny. Se svou kolegyní Ivanou Lantovou pak sestavili představení Jen počkej, lišáku! – o scénář a režii se postarala legenda loutkového divadla, pan Jiří Středa.

divadelní role divadelní role
divadelní role divadelní role