PHB-art
Petr H. Batěk
Petr H.Batěk
Hudba

Hudebník Petr H.Batěk se objevil na scéně přibližně v roce 1987, kdy založil ultra black metalovou formaci TUDOR. Tato ostrá partička má na svém kontě již několik zvukových nosičů, které byly vydány nejen v České republice, ale také v Kalifornii či Thajsku.
Od roku 1992 pak Petr prošel několika dalšími skupinami jako například: Fatamorgana, Nemáte zač, The Hind Window, The End of Colours (The Doors revival), Cellem

V roce 2003 se podílel nejen autorsky na albu herečky Kláry Apolenářové "Vyznání", které je doposud v distribuci Městského divadla v Mostě. O dva roky později vstoupil do projektu "Petr Kalandra Memory Band", který vznikl na počest legendárního muzikanta Petra Kalandry a tam coby hráč na bicí nástroje působil až do poloviny roku 2008.
V roce 2006 se Petr dočasně stává kytaristou a zpěvákem divadelního šramlu ŠRUM-ŠRUM, který je kromě vlastních koncertních výstupů také součástí originálního kabaretu v Mosteckém divadle. V témže roce zakládá s hercem Zdeňkem Turkem hudební fůzi THEOFIL NIMBEX, která se v létě zavírá ve studiu MusicService v Karlových Varech, aby vytvořila materiál pro první oficiální album. Skladby však doposud vydány nebyly.

Některé z Petrových skladem si můžete poslechnut na YOUTUBE.


THE DOORS revival (The End of colours)

Hudební skupinu The End of Colours založili bratři Petr a Pavel Baťkovi v roce 1995. Kromě svého repertoáru, vystupují od samého začátku také jako „The Doors revival“. S tímto programem jsou žádanými hosty na mnoha kulturních akcích nejen v České republice. Pravidelně navštěvují vybrané hudební kluby a občas se širokému publiku představí i v televizi či na vlnách Českého rozhlasu. Současnou sestavu tvoří: Pavel Batěk (zpěv), Petr H. Batěk (bicí nástroje), Tomáš Alferi (klávesy), Míra Šebek (kytara), Mára Guldan (basa).


hudba hudba
hudba hudba

TUDOR

Je metalová formace, kterou Petr založil vroce 1987 a v pravidelných periodách se k ní dodnes vrací. Vrchol své tvorby Tudor zaznamenal přibližně v letech 1992-93 kdy vzniklo monotématické dílo „Bloody Mary“. Archivní nahrávky v současné době opakovaně vycházejí u několika labelů z různých koutů světa a jsou hojně distribuovány. Nejnovější řadové album je tři roky staré a jmenuje se „Bestie“.


hudba hudba
hudba hudba